Nawigacja

  • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,STOP PRZEMOCY"

    SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,STOP PRZEMOCY"

    We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny ,,STOP PRZEMOCY”. Celem konkursu było: podniesienie świadomości uczniów na temat negatywnych konsekwencji  stosowania i doświadczania przemocy; kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów bez agresji; propagowanie pozytywnych zachowań wśród dzieci i młodzieży; rozwijanie wrażliwości estetycznej i wyobraźni poprzez twórczość plastyczną.

    W dniu 26 kwietnia 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, na który wpłynęło 24 prace. Komisja w składzie: p. Joanna Osiak, p. Elżbieta Gajownik, p. Dorota Redzik Siwiec oraz p. Izabela Bogusz, oceniła prace w następujący sposób:

    W kategorii klas I-III:

    I miejsce  - Mikołaj  Stępniewski kl. I

    II miejsce – Aleksander Rosa kl. II

    III miejsce – Hanna Pawlak kl. I

    W kategorii klas IV- VIII:

    I miejsce  - Maria Czajka kl. VII

    II miejsce – Bartosz Kopeć kl. V

    III miejsce – Adrianna Wardak kl. IV

    Zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie. Na zakończenie przedstawicielki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie p. Katarzyna Soćko i p. Agnieszka Goławska przybliżyły społeczności szkolnej problem zjawiska przemocy oraz udostępniły ulotki zawierające najważniejsze informacje, gdzie szukać pomocy na wypadek zagrożenia.

                                                                                                            Pedagog szkolny- Małgorzata Szostek

     

  • POTYCZKI MATEMATYCZNE

    Dnia 18 kwietnia 2024r. odbył się w naszej szkole dzień z matematyką.Dzień matematyki został zorganizowany po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazanie innej stron tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Uczniowie chętnie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, wykreślanki, sudoku oraz układali magiczne trójkąty. Do utrwalenia działań matematycznych posłużyły wielościenne koski do gry. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Poprzez organizację tego dnia, chcieliśmy dać uczniom klas IV – VIII trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać jej inną, rozrywkową stronę.

  • Dzień Ziemi

    „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” - Florian Plit

    „Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem". W poniedziałek 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ZIEMI. Na znak solidarności z naszą planetą dzieci, uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono, a na korytarzu szkolnym została wykonana gazetka tematyczna dotycząca tego święta. W tym dniu nasza szkoła wzięła udział w kampanii edukacyjnej „Lekcja Nieśmiecenia”, której celem było przekazanie dzieciom i uczniom podstawowej praktycznej wiedzy z zakresu ekologii oraz wyrabianie w nich właściwych nawyków dbania o Ziemię.  Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami przedszkolaków. Wspólnie z nauczycielami  dzieci wykonały opaski z motywem Ziemi.  Na koniec każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Przyrody”.

  • XXXI edycja Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką – etap okręgowy już za nami.

    W siedzibie Centrum Pomocy Humanitarnej PCK spotkali się najlepsi uczniowie i uczennice wyłonieni w etapach rejonowych.

    Gminę Stanin Powiat Łukowski reprezentowała Alicja Szcześniak z klasy VIII.

    Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką to nie tylko testy. To także akcje prozdrowotne prowadzone w lokalnych społecznościach oraz propagowanie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia.

    Wydarzenie zostało objęte patronatem Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie, oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

  • Sukces naszej uczennicy.

    Wielki sukces Alicji Szcześniak uczennicy klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu, Alicja brała udział w trzech konkursach przedmiotowych na etapie województwa organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024 - z języka polskiego, chemii i biologii .

    -  w konkursie z języka polskiego  została laureatem trzeciego etapu konkursu polonistycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

    Opiekunem merytorycznym uczennicy jest  nauczyciel języka polskiego p. Iwona Czernic - bardzo dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie na rzecz uczenicy oraz promocję szkoły.

    -  z  konkursu z biologii uzyskała tytuł finalisty trzeciego etapu konkursu biologicznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty .

    - w konkursie z chemii również miała bardzo dobry wynik, zabrakło jej jednego punktu do tytułu finalisty.

    Opiekunem  konkursów z biologii i chemii jest  Joanna Osiak.

  • Katyń... ocalić od zapomnienia

    12 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się krótka uroczystość poświęcona upamiętnieniu Ofiar Zbrodni Katyńskiej w ramach ogólnopolskiego projektu „ Katyń… ocalić od zapomnienia”. Posadzony Dąb Pamięci upamiętnia jednego z pracowników szkoły w Zagoździu- podporucznika Stanisława Ostrowskiego, zastrzelonego przez NKWD w Katyniu 1940 roku.

    Program ten stwarza drogę do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii wojny, widzianej przez losy konkretnego człowieka i jego najbliższych.

    Przy Dębie Katyńskim zgromadzona społeczność  szkolna odśpiewała hymn państwowy, wysłuchała treści poświęconych Stanisławowi Ostrowskiemu oraz  zbrodni dokonanej w Katyniu. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły.

  • Edukacja pozaformalna w szkołach podstawowych.

    Od stycznia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu realizowany jest projekt "Edukacja pozaformalna w szkołach podstawowych w Gminie Stanin" przeprowadzany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027.

    Celem głównym projektu jest nabycie w okresie od 01.01.2024 do 30.06.2024 nowych umiejętności, uzdolnień, zainteresowań poza edukacją formalną z zakresu wielojęzyczności, kompetencji matematycznych / cyfrowych, świadomości i ekspresji kulturalnej, myślenia krytycznego i kompleksowego rozwiązywania problemów.

    W naszej szkole realizowane są indywidualne zajęcia z:

    języka polskiego ("Z polskim za pan brat"),

    efekty kształcenia:

    • poszerzenie i wzobagacenie słownictwa,
    • swoboda i umiejętność komunikacji pisemnej i ustnej

    matematyki ("Wspólny mianownik") 

    • rozwiązywanie zadań i łamigłówek oraz zagadek logicznych
    • zadania z algebry i geometrii

    języka angielskiego ("J. obcy - dodaj do ulubionych").

    • poszerzenie i wzbogacenie  oraz swobody w komunikacji w języku angielskim
    • umiejętność z zakresu prawidłowego i skutecznego korzystania z języków w celu porozumiewania się

    Zajęcia grupowe z :

    informatyki:-zajęcia rozwijające umiejętności cyfrowe /ICT

    • kształtowanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych i tworzenie treści cyfrowych
    • omówienie procesu bezpieczeństwa w "wirtualnym świecie"

     

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     

       Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. My świętowaliśmy z całą społecznością szkolno-przedszkolną 5 kwietnia w piątek. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski i różowy.

       Autyzm lub spektrum autyzmu charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami. 

       Z tej okazji przygotowano gazetki z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

       Kolejnym krokiem było zorganizowanie apelu dla uczniów klas IV - VIII. Jego celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Apel rozpoczęła pedagog specjalny - Małgorzata Miernicka witając uczniów i grono pedagogiczne  krótkim wstępie o autyzmie. Następnie Bartłomiej Szcześniak z klasy VII zarecytował wiersz pt. „ Niebieska poezja”. Została również zaprezentowana prezentacja - Czym jest autyzm? Jakie są jego objawy?. Uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny o zachowaniu osoby z autyzmem w miejscach publicznych. Celem filmu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla tych osób, które zmagają się na co dzień. Swoim wystąpieniem apel podsumowała pani dyrektor Joanna Osiak.

       Ostatnim punktem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było wyjście na  marsz poza murami szkoły, by pokazać społeczności lokalnej co my w tym dniu obchodziliśmy i jak bardzo na sercu leży nam dobro drugiego człowieka. W marszu wzięły udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III. Dzieci ubrane były na niebiesko i różowo, w rękach trzymały transparenty:„ Razem dla Autyzmu”, „Na niebiesko dla Autyzmu” i balony wesoło maszerując śpiewały piosenki o życzliwości, tolerancji i inne.

       Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem, którzy są wśród nas i mają dokładnie takie sama prawa.

       Serdeczne podziękowania uczniom, wychowawcom, nauczycielom i p. dyrektor za zaangażowanie, że każdy  w ramach solidarności przyszedł  w tym dniu ubrany na  niebiesko lub  różowo i jako symbol miał przyklejonego motylka.

    Małgorzata Miernicka

    Edyta Malinowska 

  • Światowy Dzień Poezji – Szkolny Koncert Poezji Mówionej i Śpiewanej

    Czym jest poezja?
    Pociągiem pędzącym po szynach wyobraźni,
    zatrzymującym się na stacjach zadziwienia.
    Powietrzem wtłaczającym wolność w nasze serca,
    zabliźniającym rany niewyspanych myśli.

    Oratorem miłosnych uniesień, chwilą
    kreślącą znaki na horyzoncie niespełnienia.
    Czarodziejskim kluczem otwierającym wiarę,
    wskazującym drogę obdartym z resztek szczęścia.

    Chciwym wyzwoleniem nienasyconych duszy,
    przesiąkniętych metaforą złudzeń uskrzydlonych.
    Grajkiem skrzypiącym uwielbiane piosenki,
    radością, łzą, mądrością... I tobą, kiedy tylko zechcesz...


     

    To, czym jest poezja, trudno zdefiniować. Czasem to suma doznań i uczuć przelanych na papier. Czasem jest pełna wielkich idei i wzniosłych słów. Czasem traktuje o rzeczach banalnych. Jakakolwiek by jednak nie była i niezależnie od celu, jaki przyświecał jej autorowi, poezja czyni nas lepszymi, uwrażliwia, niesie pocieszenie, dodaje sił albo zwyczajnie zachwyca.

    Dlatego 23 marca z okazji Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO w 1999 roku, w naszej szkole odbył się Koncert Poezji Mówionej i Śpiewanej. Jego celem była promocja czytania, pisania i nauczania poezji.

    Ze sceny popłynęły piękne słowa takich poetów jak: Zuzanna Ginczanka, Henryk Zbierzchowski, Eloise. Uczniowie przedstawili również muzyczne wersje dwóch utworów: Hymnu Juliusza Słowackiego oraz Kaczki Dziwaczki Jana Brzechwy.

    Uczniowie klasy IV-VIII sami oddali się twórczości poetyckiej, a jej efektem były wyeksponowane wiersze klasowe, których tematyka skupiała się wokół hasła „Naszą szkołę kochamy – wiersze o niej układamy. Uczniowie klasy czwartej wystawili wierszowaną inscenizację legendy o Bazyliszku.

    Wspólne spotkanie dostarczyło wielu miłych i estetycznych przeżyć.

  • PODSUMOWANIE OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA WODY

    W ostatnich dniach nasza szkoła brała udział w akcji edukacyjnej dotyczącej Światowego Dnia Wody, którego oficjalne obchody przypadają na 22 marca.

    W ramach działań dzieci:

    - z przedszkola - słuchały recytacji wierszy, wykonywały kolorowanki oraz oglądały film pt: ,,Woda nie tylko w kranie",

    - z klasy I, II i III - oglądały w/w film,

    - z klasy V - oglądały prezentację multimedialną na temat  ,,Wodnych działań pomocowych".

    Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z treściami umieszczonymi na gazetce.

    Materiały wykorzystane do akcji otrzymaliśmy od pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej.

     

  • KLASOWE ŚNIADANIE WIELKANOCNE

    KLASOWE ŚNIADANIE WIELKANOCNE

       Chcąc poczuć atmosferę i nastrój zbliżających się świąt, uczniowie klasy VII, w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi zorganizowali uroczyste śniadanie wielkanocne. Uczniowie z radością zasiedli przy pięknie udekorowanym świątecznym stole. Opowiadali o wielkanocnych zwyczajach, a potem dzielili się jajkiem i kosztowali przepysznych smakołyków.

       Taka uroczystość nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania Rodziców, za co wszyscy uczniowie serdecznie dziękują. 

    Małgorzata Miernicka

  • KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

    To stało się już tradycją w naszej szkole, że co roku jest organizowany Konkurs Palm Wielkanocnych. Te kolorowe cuda powstają dzięki trudnej pracy zarówno najmłodszych, jak i najstarszych uczniów. Uczestników, którzy wykonali przepiękne palmy, nie brakowało. Spośród wszystkich zostali wyłonieni:

    I miejsce

    Adrian Kuciński kl. VII

    Wiktoria Redzik kl. VIII

    II miejsce

    Lena Świętochowska kl. VII

    Zuzanna Wardak kl. IV

    III miejsce

    Natalia Bąk kl. III

    Zofia Kucińska kl. I

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że nawet ci, których nie wyróżniono, będą dalej chętnie brać udział w konkursach.

      Warto wspomnieć, że wykonane palmy zostały przekazane ks. Proboszczowi parafii Jedlanka Krzysztofowi Chacińskiemu. Przez kilka dni było można kupić sobie taką palmę, a dochód z ich sprzedaży w kwocie 574zł został przekazany na misje.

      Podsumowując, tegoroczny Konkurs był udany, więc możemy czekać na następną edycję.

     

    Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

    pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

    Życzymy, aby ten czas święty i wyjątkowy był czasem przemiany serc.

    Aby udział w tajemnicy śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela ożywiał wiarę, dawał nadzieję i wzmacniał miłość. Niech Zmartwychwstały zwycięża w życiu.

    Zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja!

     

                                                                                                                                   Organizatorzy:

     Barbara Fornal

    Agnieszka Lewandowska

  • Pisanki, kraszanki jajka malowane......

    26 marca w przedszkolu, w grupie 0A, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce wielkanocnej połączone z warsztatami świątecznymi. Rodzice mieli okazję zobaczyć w jaki sposób ich dzieci pracują na zajęciach, czego się uczą i w jaki sposób przekazywana jest wiedza dzieciom w wieku przedszkolnym. Wszyscy wspólnie uczestniczyli również w zabawach ruchowych ze śpiewem i z muzyką. Spotkanie zakończyło się pracą plastyczną i stworzeniem świątecznego kogucika. Wszystkim obecnym Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie i zainteresowanie.

  • Biwak– Dzień Kobiet w klasie VII

    Biwak– Dzień Kobiet w klasie VII

        Dzień kobiet to nie tylko okazja by wręczyć kwiat, czy drobny upominek kobiecie, ale przede wszystkim okazja by kształtować u uczniów szacunek, życzliwość do drugiej osoby to również integracja zespołu klasowego.

       Chłopcy,  prawdziwi dżentelmeni w Dniu Kobiet obdarowali swoje koleżanki, wychowawczynię i panią dyrektor oraz nauczycielki  pięknymi życzeniami, kwiatami, upominkami oraz zorganizowali biwak, na którym przy pomocy rodzica upiekli przepyszne gofry.  

       Na twarzach dziewczynek było widać niesamowite szczęście, że mają obok tak wspaniałych kolegów.

    Małgorzata Miernicka

  • Wielkanocne dekoracje z naszej drukarki 3D

    Nadchodzące Święta Wielkanocne stały się kolejną okazją do ćwiczeń umiejętności modelowania 3D. Nasi uczniowie przygotowali wiele pomysłowych projektów. Następnie wybrali najciekawsze wzory i przygotowali wydruk na drukarce 3D, będącej na wyposażeniu naszej szkoły dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Chociaż cały proces był dość czasochłonny, to młodzież z wielkim zainteresowaniem nadzorowała postępy wydruku. Projektowanie i drukowanie w 3D okazuje się połączeniem świetnej zabawy z rozwijaniem kreatywności i kompetencji informatycznych.

  • Wyniki rekrutacji - oddziały przedszkolne.

    Komisja Rekrutacyjna po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 22.03.2024 r. zakwalifikowała wszystkich kandydatów do oddziału przedszkolnego na rok 2024/2025, którzy złożyli wnioski i deklaracje o kontynuacji nauki w oddziale w pierwszej preferencji. Lista kandydatów zakwalifikowanych wywieszona jest na tablicy informacyjnej w budynku szkoły. 

    UWAGA!!!  Przypominamy, że wszyscy rodzice dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego muszą dostarczyć do sekretariatu szkoły potwierdzenie woli przyjęcia – złożenie potwierdzenia musi nastąpić do 4 kwietnia 2024 r.

    Druk oświadczenia woli dostępny jest w sekretariacie szkoły.

    Serdecznie zapraszamy do szkoły w celu dopełnienia formalności - termin do 4 kwietnia 2024 r.

    Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych rozpocznie się w dniu 9 kwietnia 2024 r.

    Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy do złożenia stosownych dokumentów do dnia 19 kwietnia 2024 r. 

  • Witaj Wiosno!

    Tam daleko, gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna! 

    21 marca do naszego przedszkola zawitała Wiosna. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wiosenne barwy. Rozśpiewane przedszkolaki maszerowały po okolicy w wiosennym korowodzie z kwiatami w rękach, transparentem i z "Panią Wiosną". Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!

  • SOLIDARNI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA

    21 MARCA  to data, która nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Istotą tego święta jest niwelowanie barier, przezwyciężanie stereotypów, okazanie solidarności, akceptacji i zrozumienia osobom dotkniętym tą nieprawidłowością genetyczną. Na całym świecie symbolem obchodów są kolorowe skarpetki nie do pary. Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa, nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta.

  • Warsztaty Wielkanocne

    Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

    20 marca zaprosiliśmy do przedszkola rodziców i panią dyrektor Joannę Osiak. Mili goście uczestniczyli w warsztatach plastycznych "Ozdoby Wielkanocne". Dzieci z pomocą rodziców wykonały piękne ozdoby wielkanocne oraz zasiały rzeżuchę. To był wspaniały dzień, pełen ciepła i miłych wrażeń. Dziękuję rodzicom za pomoc:)

  • Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

    Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

    14 marca 2024 r. w PSP w Jeleńcu odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych kl. I-IV i V-VIII. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu. W drugiej uczestnicy staneli twarzą w twarz z komisją w eliminacjach ustnych. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, ratownictwa medycznego oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Aleksander Redzik klasa VI, oraz Samuel Dul i hubert Rendzio VIII. Po zaciętej rywalizacji Aleksander zajął III miejsce i  będzie reprezentował Gminę Stanin w zawodach na szczeblu powiatowym. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana, a wręczył je Zastępca Wójta Gminy Stanin Sławomir Rzymowski.

    Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć