Nawigacja

  • KLASOWE ŚNIADANIE WIELKANOCNE

    KLASOWE ŚNIADANIE WIELKANOCNE

       Chcąc poczuć atmosferę i nastrój zbliżających się świąt, uczniowie klasy VII, w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi zorganizowali uroczyste śniadanie wielkanocne. Uczniowie z radością zasiedli przy pięknie udekorowanym świątecznym stole. Opowiadali o wielkanocnych zwyczajach, a potem dzielili się jajkiem i kosztowali przepysznych smakołyków.

       Taka uroczystość nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania Rodziców, za co wszyscy uczniowie serdecznie dziękują. 

    Małgorzata Miernicka

  • KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

    To stało się już tradycją w naszej szkole, że co roku jest organizowany Konkurs Palm Wielkanocnych. Te kolorowe cuda powstają dzięki trudnej pracy zarówno najmłodszych, jak i najstarszych uczniów. Uczestników, którzy wykonali przepiękne palmy, nie brakowało. Spośród wszystkich zostali wyłonieni:

    I miejsce

    Adrian Kuciński kl. VII

    Wiktoria Redzik kl. VIII

    II miejsce

    Lena Świętochowska kl. VII

    Zuzanna Wardak kl. IV

    III miejsce

    Natalia Bąk kl. III

    Zofia Kucińska kl. I

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że nawet ci, których nie wyróżniono, będą dalej chętnie brać udział w konkursach.

      Warto wspomnieć, że wykonane palmy zostały przekazane ks. Proboszczowi parafii Jedlanka Krzysztofowi Chacińskiemu. Przez kilka dni było można kupić sobie taką palmę, a dochód z ich sprzedaży w kwocie 574zł został przekazany na misje.

      Podsumowując, tegoroczny Konkurs był udany, więc możemy czekać na następną edycję.

     

    Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

    pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

    Życzymy, aby ten czas święty i wyjątkowy był czasem przemiany serc.

    Aby udział w tajemnicy śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela ożywiał wiarę, dawał nadzieję i wzmacniał miłość. Niech Zmartwychwstały zwycięża w życiu.

    Zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja!

     

                                                                                                                                   Organizatorzy:

     Barbara Fornal

    Agnieszka Lewandowska

  • Pisanki, kraszanki jajka malowane......

    26 marca w przedszkolu, w grupie 0A, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce wielkanocnej połączone z warsztatami świątecznymi. Rodzice mieli okazję zobaczyć w jaki sposób ich dzieci pracują na zajęciach, czego się uczą i w jaki sposób przekazywana jest wiedza dzieciom w wieku przedszkolnym. Wszyscy wspólnie uczestniczyli również w zabawach ruchowych ze śpiewem i z muzyką. Spotkanie zakończyło się pracą plastyczną i stworzeniem świątecznego kogucika. Wszystkim obecnym Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie i zainteresowanie.

  • Biwak– Dzień Kobiet w klasie VII

    Biwak– Dzień Kobiet w klasie VII

        Dzień kobiet to nie tylko okazja by wręczyć kwiat, czy drobny upominek kobiecie, ale przede wszystkim okazja by kształtować u uczniów szacunek, życzliwość do drugiej osoby to również integracja zespołu klasowego.

       Chłopcy,  prawdziwi dżentelmeni w Dniu Kobiet obdarowali swoje koleżanki, wychowawczynię i panią dyrektor oraz nauczycielki  pięknymi życzeniami, kwiatami, upominkami oraz zorganizowali biwak, na którym przy pomocy rodzica upiekli przepyszne gofry.  

       Na twarzach dziewczynek było widać niesamowite szczęście, że mają obok tak wspaniałych kolegów.

    Małgorzata Miernicka

  • Wielkanocne dekoracje z naszej drukarki 3D

    Nadchodzące Święta Wielkanocne stały się kolejną okazją do ćwiczeń umiejętności modelowania 3D. Nasi uczniowie przygotowali wiele pomysłowych projektów. Następnie wybrali najciekawsze wzory i przygotowali wydruk na drukarce 3D, będącej na wyposażeniu naszej szkoły dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Chociaż cały proces był dość czasochłonny, to młodzież z wielkim zainteresowaniem nadzorowała postępy wydruku. Projektowanie i drukowanie w 3D okazuje się połączeniem świetnej zabawy z rozwijaniem kreatywności i kompetencji informatycznych.

  • Wyniki rekrutacji - oddziały przedszkolne.

    Komisja Rekrutacyjna po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 22.03.2024 r. zakwalifikowała wszystkich kandydatów do oddziału przedszkolnego na rok 2024/2025, którzy złożyli wnioski i deklaracje o kontynuacji nauki w oddziale w pierwszej preferencji. Lista kandydatów zakwalifikowanych wywieszona jest na tablicy informacyjnej w budynku szkoły. 

    UWAGA!!!  Przypominamy, że wszyscy rodzice dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego muszą dostarczyć do sekretariatu szkoły potwierdzenie woli przyjęcia – złożenie potwierdzenia musi nastąpić do 4 kwietnia 2024 r.

    Druk oświadczenia woli dostępny jest w sekretariacie szkoły.

    Serdecznie zapraszamy do szkoły w celu dopełnienia formalności - termin do 4 kwietnia 2024 r.

    Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych rozpocznie się w dniu 9 kwietnia 2024 r.

    Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy do złożenia stosownych dokumentów do dnia 19 kwietnia 2024 r. 

  • Witaj Wiosno!

    Tam daleko, gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna! 

    21 marca do naszego przedszkola zawitała Wiosna. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wiosenne barwy. Rozśpiewane przedszkolaki maszerowały po okolicy w wiosennym korowodzie z kwiatami w rękach, transparentem i z "Panią Wiosną". Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!

  • SOLIDARNI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA

    21 MARCA  to data, która nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Istotą tego święta jest niwelowanie barier, przezwyciężanie stereotypów, okazanie solidarności, akceptacji i zrozumienia osobom dotkniętym tą nieprawidłowością genetyczną. Na całym świecie symbolem obchodów są kolorowe skarpetki nie do pary. Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa, nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta.

  • Warsztaty Wielkanocne

    Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

    20 marca zaprosiliśmy do przedszkola rodziców i panią dyrektor Joannę Osiak. Mili goście uczestniczyli w warsztatach plastycznych "Ozdoby Wielkanocne". Dzieci z pomocą rodziców wykonały piękne ozdoby wielkanocne oraz zasiały rzeżuchę. To był wspaniały dzień, pełen ciepła i miłych wrażeń. Dziękuję rodzicom za pomoc:)

  • Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

    Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

    14 marca 2024 r. w PSP w Jeleńcu odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych kl. I-IV i V-VIII. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu. W drugiej uczestnicy staneli twarzą w twarz z komisją w eliminacjach ustnych. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, ratownictwa medycznego oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Aleksander Redzik klasa VI, oraz Samuel Dul i Hubert Rendzio VIII. Po zaciętej rywalizacji Aleksander zajął III miejsce i  będzie reprezentował Gminę Stanin w zawodach na szczeblu powiatowym. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana, a wręczył je Zastępca Wójta Gminy Stanin Sławomir Rzymowski.

    Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym!

  • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

    Rusza nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Stanin. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 odbędzie się  zgodnie  z Zarządzeniem nr 4/2024 Wójta Gminy Stanin z dnia 31 stycznia 2024 r.  w dniach od 01.03.2024 r. do 15.03.2024 r. 

    Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024 / 2025.  będzie prowadzona elektronicznie.

    Aby zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu  należy:

    • wejść na stronę https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminastanin i dokonać zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego; 
    • z listy wybrać Przedszkole w Zagoździu, następnie wybrać grupę (zgodnie z wiekiem dziecka: "Muchomorki": 3-4 latki; "Krasnale": 5-6 latki) i wprowadzić dane dziecka, rodziców/opiekunów oraz uzupełnić pola dotyczące spełniania kryteriów gminnych;
    • wydrukowany wniosek dostarczyć wraz z załącznikami (oświadczeniami) do sekretariatu PSP im. St. Grafika w Zagoździu. Oświadczenia do pobrania: kliknij, aby pobrać plik

    Przed przystąpieniem do rejestracji kandydata zachęcamy do zapoznania się z zasadami naboru. W przypadku jakichkolwiek problemów służymy pomocą.

    • Nieprzekraczalny termin składania wniosków – 1-15 marca 2024 r. 

    Lista kandydatów zakwalifikowanych zostanie podana 25 marca 2024 r. do godz. 10:00. 

    Uwaga : Informujemy, że rekrutacja dotyczy  tylko dzieci trzyletnich i starszych, które jeszcze nie chodziły do naszego odziału  przedszkolnego. Dzieci, które uczęszcały do naszego odziału przedszkolnego  składaja deklarację kontynuwania do sekretariatu szkoły.

  • Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych

      Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się wspaniała uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych! Tak też stało się w tym roku, 5 marca.

       Spotkanie rozpoczęło się od piosenki „ Z książką w podróż” w wykonaniu uczennic z klasy czwartej. Następnie wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do biblioteki oraz wykonywaniu różnych ciekawych zadań. Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania     w bibliotece.

       Później pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pani Dyrektor Joanna Osiak pasowała każdego na czytelnika Biblioteki Szkolnej przy Publicznej Szkole Podstawowej imieniem Stanisława Grafika w Zagoździu.

       Kolejnym punktem było złożenie oraz pokolorowanie własnej książki z przygotowanych wcześniej elementów – „ Brzydkie kaczątko” Hans Christian Andersen.

       Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka dla dzieci „Wnuczka antykwariusza” oraz przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.
     

       Pamiętajmy, że biblioteka szkolna nie jest jedynie wypożyczalnią oraz magazynem książek   i podręczników. Pełni wiele funkcji, np. stanowi wsparcie dla edukacyjnej i wychowawczej roli szkoły, jest miejscem animacji kultury, strefą rozwijania talentów i potencjałów. Tutaj liczy się przede wszystkim uczeń, a ten nie potrzebuje jedynie książek, a potrzebuje wsparcia, otwartego serca, uśmiechu, wiary w jego możliwości, na które zawsze może tu liczyć!

      Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

    Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

     

  • Spotkanie historyczne w ramach obchodów narodowego dnia żołnierzy wyklętych.

    4 marca 2024 r. uczniowie klasy 5 na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Staninie uczestniczyli w spotkaniu historycznym o: Janie Stanisławie Majewskim, który   jako 16. letni młodzieniec rozpoczął pracę w charakterze nauczyciela w Staninie, Jonniku, Anoninie. Dodatkowo był wielkim patriotą, był żołnierzem ale i później inicjatorem wielu inicjatyw społecznych. Był autorem wielu artykułów prasowych, a także kilku książek. Za swoją działalność w czasie II wojny św. został aresztowany, a następnie więziony w Radzyniu, Lublinie, Oświęcimiu.Zginął w 1941 r. w obozie Flossenburg w Bawarii.

    Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi swoje dziesięciolecie!W pierwszej edycji uczestniczyło w nim kilkunastu pasjonatów historii, w tym roku naszą szkołę reprezentowali:

    -pani Izabela Bogusz

    uczniowie : Seweryn Szceśniak, Piotr Kowalczyk, Hubert Rendzio, Piotr Zagrodny.

     

  • Dzień Bezpiecznego Internetu #dbi2024

    Dzień Bezpiecznego Internetu #dbi2024

    Jak co roku także i w tym roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja, która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie,  od kilku lat DBI  angażuje państwa z całego świata. 

    W szkole odbył się cykl wydarzeń związanych z bezpieczeństwem w sieci, racjonalnym korzystaniem z TI oraz krytycznym odbiorem treści i rozpoznawaniem fake news'ów. 

    Nasi uczniowie, w dniach 12-22 lutego 2024r., na informatyce i kodowaniu uczestniczyli w lekcjach online:

    Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad

    Zmieniam świat! – czym jest aktywizm online

    Jak odróżnić fake od newsa?

    Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!

    Sieciaki – internet bez przesady.

    Podczas spotkań z pedagogiem, na zajęciach świetlicowych, a także podczas godzin wychowawczych poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie.

  • Działania promujące czytelnictwo - podsumowanie


    W pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele języka polskiego przeprowadzili działania, których celem było podniesienie aktywności czytelniczej uczniów, zwiększenie dostępności do książek, promowanie systematycznego czytania oraz kształtowanie twórczych postaw.

    Przeprowadzone działania:

    Flash mod-uczniowie czytali na głos fragment książki w różnych miejscach szkoły co wywoływało zainteresowanie i zdziwienie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

    Książkolandia zaprasza – przygotowano plakat zachęcający do odwiedzenia biblioteki, opisano stoliki z tematycznie dobranymi książkami, zorganizowano kosze, do których uczniowie wkładali wybrane przez siebie książki.

    Książkowy Niekalendarz- projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez cały rok 2023 Wyzwanie czytelnicze polegało na wykonaniu określonych zadań w każdym miesiącu, które skutecznie zachęcały dzieci do czytania. W projekcie wzięło 10 osób z klasy : II,III,V .                                                       

    Najbardziej aktywne osoby, które najwięcej czytały w trakcie trwania projektu zostały nagrodzone.                                                                                                                                                

    Są to:

    I miejsce – Katarzyna Kachniewska  , Wiktoria Szcześniak klasa V

    II miejsce – Lena Kowalik klasa III

    III miejsce – Maria Czajka klasa V

    Moja biblioteczka konkurs fotograficzny polegający na zrobieniu zdjęcia swojej domowej biblioteczki w ciekawy sposób.  Konkurs skierowany był dla klas I- VIII, zainteresowanie było duże,  jednak tylko 6 osób wzięło udzdział. Uczestnicy otrzymali swoje zdjęcia w ramkach, słodycze.

    Wszystkie przedsięwzięcia promujące czytelnictwo były bardzo dobrze przyjęte przez społeczność uczniowską i cieszyły się dużą sympatią i zaangażowaniem.

  • Poznajemy skarby Ziemi

    Miniony tydzień (19-23.2024 r.) w obu grupach przedszkolnych minął pod hasłem "Poznajemy skarby Ziemi". Dzieci z ogromną ciekawością brały udział w zajęciach, na których poszukiwały odpowiedzi na pytania takie jak np: Skąd się wziął węgiel? lub Skąd się wizięła sól?. Wszyscy mogli się troszkę pobrudzić gdy poznawali właściwości "czarnego złota", mieli równiesz szansę przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty takie jak np: krystalizacja soli, sprawdzanie oczyszczających właściwości węgla oraz zamieniali się w uzdolnionych artystów wykorzystując węgiel drzewny do malowania, a także mieli możliwość zabarwiania soli kolorową kredą. Dzieci były zachwycone, na ich twarzach cały czas panował uśmiech, co niezmiernie cieszyło nauczycielki.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    W dniach od 21 do 23 lutego w naszej szkole przebiegała akcja związana z obchodami Dnia Języka Ojczystego. Od kilku lat w tych dniach staramy się zwracać szczególną uwagę na dbałość o język polski, mierzymy się z zadaniami językowymi utrwalającymi zasady poprawnościowe i rozwijającymi zasób słownictwa. W tym roku uczniowie zapoznali się z informacjami na temat historii języka, jego odmian regionalnych i z ciekawostkami językowymi. Podczas przerw mieli możliwość rozwiązywać łamigłówki, łamańce językowe i inne zagadki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się akcja korytarzowa "Popraw błędy językowe" z wykorzystaniem telefonów i odczytywaniem kodów QR, które zawierały błędne zdania. W piątek podczas godziny z wychowawcą uczniowie wykonali plakaty promujące dbałość o język polski.

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to dobra okazja, aby uświadomić sobie, jak ważne funkcje pełni język, bez którego nie bylibyśmy w stanie się komunikować, tworzyć relacji międzyludzkich oraz kultury. 

    Nad przebiegiem realizacji zadań czuwały p.Iwona Czernic i p. Agata Dolecka.

  • Dzień Kota w przedszkolu:)

    Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się.

    W poniedziałek tj.19 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto "Światowy Dzień Kota".  W tym dniu przedszkolaki oglądały zdjęcia różnych ras kotów, opowiadały o sposobie życia i odżywiania kotów domowych. Śpiewały piosenki o kotach, bawiły się w zabawy, rozwiązywały zagadki, a także uczestniczyły w konkursie "kto pierwszy wypije mleczko" - oczywiście tak jak kot. Sprawiło to dzieciom wiele radości. Wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim był oczywiście nasz czworonożny przyjaciel. Dzieci rozwijały empatię, uwrażliwiały się na potrzeby wszystkich zwierząt. Głównym celem tego święta jest uwrażliwienie  na problem bezdomnych i głodujących kotów, które często wiodą bardzo ciężkie kocie życie.

  • Walentynki w przedszkolu.

    Dzień przyjaźni i miłości:)

    Dzisiaj tj. 14 lutego przedszkolaki świętowały Walentynki. Dzieci zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń i miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Przygotowywały laurki dla swoich rodziców i miały szansę opowiedzieć  swoimi słowami, jak rozumieją słowo MIŁOŚĆ i z czym kojarzy im się to święto. Dziękujemy rodzicom za balony i słodkie upominki.

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy dla dzieci to czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i u nas. We wtorek 13 lutego w naszej szkole  odbyła się zabawa karnawałowa dla przedszkolaków. Na parkiecie pojawiły się dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, spider-man’a,  itp. Magiczny wystrój sali wprowadzał wszystkich uczestników balu w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w różnych zabawach i konkursach pod okiem nauczycieli.

    Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a w szczególności rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz poczęstunku dla dzieci.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć